Ağaçlar % 8-10 nemde fırınlıdır. D3 tutkal ile presleniyor ve kalibre yapılıyor. Daha sonra da tek tek shrinkleniyor. Yanlarına lazer ile ölçülerini ve kalitelerini yazıyoruz. Bu sayede kaliteli masif panel denincede sınıflandırılmış oluyor. Her masif panele kullanım kılavuzu koyulmaktadır. Kullanım kılavuzunda bulunan şartlara uyulması yapılacak işin kalitesi için önem taşımaktadır Her işe uygun kaliteli uygun masif panel bu sayede ayrılmış oluyor. Hazırlanmış olan masif panellerimiz açık havada, yağmurda, güneşte ve rüzgârlı ortamda stoklanmamalıdır. Yoksa çarpılır, döner veya çatlamalar olur. Bu masif paneller iç mekânlarda kullanılmalıdır.
Masif Panel Kullanım alanları
Her türlü mobilya, dolap kapaklarında, masa ve sehpalarda, kapı göbeklerinde kullanılabilir. Restoran, kafeteryalarda masa tablası olarak, oyuncak imalatında, antik ürünlerde boyalı veya eskitmeli olarak kullanılabilir. Her türlü mağaza dekorasyon, merdiven imalatında ve yer döşeme imalatında kullanılabilir. Masif panel diğer levha ürünleriyle kıyaslandığında daha doğal ve sağlıklı, daha homojen, daha güzel görünümde ve daha uzun ömürlü bir malzemedir. Masif panel çam veya masif panel ladin bebek mobilyaları başta olmak üzere, kreşlerde, okullarda ve spor salonlarında mutlaka tercih edilmesi gereken bir üründür. ABD ve Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılan masif panel, artık ülkemizde de giderek artan bir kullanıma sahiptir.
Biz sadece yumuşak ağaçtan olan çam ağacından masif panel ile ladin ağaçından üretilen masif paneller üretiyoruz.
Sert ağaçtan üretilen masif panellere göre daha kolay temin edilebilen ve daha ucuz masif panel bir fiyatı olması sebebiyle tüketimi de o derece fazladır.
Masif panel üretimimizde Alman makinaları ve kalite masif panel tutkalı kullanıyoruz.
Yapışma ve zımparalamaya çok önem veriyoruz. Sürekli aynı kalite ve ölçüde masif panel yaparak siz değerli iş ortaklarımıza devamlılık sağlıyoruz.

AA Masif Panel

Yüzeylerde kusur sayılabilecek hiç bir iz ve belirti yoktur. ( Budak , reçine , çatlak , öz vb )

AB Masif Panel

A yüzü: Yüzeyde çok çok az miktarda kaynamış, kuş gözü budak olabilir.

B yüzü: Yüzeyde çok az miktarda budak ve hare vardır, reçine kesesi çok az miktarda olabilir.

BB Masif Panel

B yüzü: Yüzeyde kaynamış budak sayısı çok ve hare vardır, reçine kesesi az miktarda olabilir.

BC Masif Panel

B yüzü: Yüzeyde kaynamış budak sayısı çok ve hare vardır, reçine kesesi az miktarda olabilir.

C yüzü: Yüzeyde B sınıfına ilave olarak Siyah budak miktarı çok fazladır, öz vardır, reçine keseleri vardır.

CC Masif Panel

C yüzü: Yüzeyde B sınıfına ilave olarak Siyah budak miktarı çok fazladır, öz vardır, reçine keseleri vardır.

NOT: Sulamalı yüzey hiçbir masif panel sınıfında yoktur.

Masif panel, aynı ağaç türünden elde edilen masif odun parçalarının tabaka halinde yapıştırılması ile elde edilen levhalar olarak tanımlanabilir. Masif panellerde en önemli noktalardan biri liflerin paralel olarak enine ve boyuna yönde üretilmesidir. Tercih edilmesinin başlıca sebepleri %100 doğal bir ürün olmasıdır. Bu nedenle masif ahşap, ağacın en doğal hali olarak da bilinmektedir. Oldukça uzun ömürlü olan masif paneller, yapıları daha sağlam hale getirir ve dekoratif bir görüntü verir.

Mobilya tasarımlarında ve yapımında, ev/ ofis dekorasyonlarında, merdiven basamaklarında ve kapı imalatında, taban ve tavan döşemelerinde, spor salonlarında ve okul sıralarında karşımıza çıkan masif panellerin oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Türkiye’nin en donanımlı ve tecrübeli markası Kartal Wood Veneer sunduğu çözümler ile sektörde “Ahşap Ustası” olarak adlandırılmaktadır. Masif paneller de dahil olmak üzere, sizlere en uygun çözümü sunuyoruz. Sizlerle birlikte attığımız her adım projelendirme, planlama ve üretim süreçlerinden geçmekte…